Skład preparatów na zmarszczki

Skład preparatów na zmarszczki

Kremy przeciwzmarszczkowe mogą mieć różne kłady – który będzie najlepszy? Czas nie jest łaskawy dla skóry – mijają lata, na twarzy, szyi pojawiają się zmarszczki, kurze łapki, bruzdy. Niestety, nie ma recepty na wieczną młodość, można natomiast delikatnie opóźnić proces starzenia się i poprawić wygląd dojrzałej skóry.

Dostępne w każdej drogerii czy aptece kremy, maseczki mogą przyczynić się do tego, aby i dojrzała skóra mogła wyglądać ładnie i promiennie.

Kwas hialuronowy i kolagen

Preparaty dla cery dojrzałej powinny zawierać pewne składniki aktywne, które jak najlepiej zadziałają na cerę: wygładzą, ujędrnią, odżywią i nawilżą. W tej roli najlepiej sprawdzają się dwa składniki: kwas hialuronowy i kolagen. Oba są bardzo cenione za swoje właściwości nawilżające, ujędrniające. Preparaty na bazie kolagenu i kwasu hialuronowego są bardzo popularne również w gabinetach medycyny estetycznej.

Przeciwutleniacze

Ponadto, warto zwrócić uwagę na obecność tzw. przeciwutleniaczy, jakimi są witaminy A, C i E. Chronią one skórę przed wolnymi rodnikami, a więc przyczyniają się do jej wolniejszego starzenia się. Cera staje się bardziej promienna i wypoczęta.

Parafina

Ponadto, kremy powinny mieć taki skład, który umożliwi wnikanie w głąb skóry składnikom odżywczym. Niestety, popularne smarowidła na bazie parafiny tylko natłuszczają skórę, dodatkowo utrudniając wszelkim dobroczynnym substancjom wchłanianie. Mogą również zapychać, dlatego panie z tłustą cerą, z tendencją do niedoskonałości, powinny na nie uważać.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: