Zmarszczki na szyi – co z nimi zrobić?

Na szyi, tak jak na twarzy, z upływem czasu pojawiają się zmarszczki.

Pielęgnacja skóry szyi jest często pomijanym krokiem w walce ze zmarszczkami. Niesłusznie, tak samo jak na twarzy, tak i na szyi pojawiają się zmarszczki, które nie wyglądają atrakcyjnie. Na drogeryjnych półkach można znaleźć wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji różnych partii ciała. Warto rozglądnąć się zatem za tymi dedykowanymi skórze szyi i dekoltu.

Produkty do pielęgnacji

Do pielęgnacji skóry szyi z powodzeniem można stosować krem, jednak jeszcze lepiej sprawdzi się serum. Jest bardziej skoncentrowane, a tym samym zawiera więcej składników aktywnych. Sera przeznaczone do pielęgnacji szyi i dekoltu są różne, mogą poprawiać nawilżenie, elastyczność, a także niwelować zmarszczki.

Jeśli jednak budżet jest ograniczony, w pielęgnacji szyi sprawdzi się również krem, który zwykle stosuje się na twarz. Najważniejszym jest nie zapominać podczas wieczornej czy porannej toalety, że oprócz wklepania kremu w skórę twarzy, warto zająć się również szyją.

W przypadku zmarszczek jednak najważniejsza jest profilaktyka. Jeśli kremy zacznie stosować się dopiero po ich pojawieniu się, to mimo wszystko trochę za późno. Pielęgnację zarówno twarzy jak i dekoltu należy prowadzić cały czas, nie tylko w momencie, kiedy zauważy się pierwsze oznaki starzenia.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: