Zabiegi kosmetyczne dedykowane skórze dojrzałej

Czasami dobrze dobrany krem nie wystarczy w walce ze zmarszczkami.

Coraz bardziej popularne stają się zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Ich plusem jest to że działają szybko dając właściwie natychmiastowy efekt. Jedną z takich metod są zastrzyki mające na celu wypełnić zmarszczki.

Zastrzyki

W zastrzykach stosuje się różne substancje: może to być tzw. botox, jak i preparaty na bazie kwasu hialuronowego czy kolagenu. Zabiegi na bazie botuliny, czyli właśnie botox, dodatkowo blokują impulsy z nerwów do mięśni. W ten sposób niektóre mięsnie mimiczne zostają unieruchomione, co sprawia, ze zmarszczki nie pogłębiają się. Natomiast preparaty na bazie kwasu hialuronowego czy kolagenu dodatkowo mają działanie nawilżające i pobudzające tkanki. Niestety, minusem takich zabiegów jest to, że trzeba je powtarzać.

Peeling

Ponadto, w gabinecie kosmetycznym można wykonać różnego rodzaju peelingi. Nie tylko złuszczą naskórek, ale i rozświetlą skórę i zmniejszą pory. Da to efekt wypoczętej, promiennej buzi, która od razu będzie wyglądać młodziej.

Laser

Zbawienny wpływ na zmarszczki ma również działanie lasera. Efekt jest bardziej naturalny niż w przypadku zabiegów z użyciem skalpela. Zmarszczki można usuwać bardzo precyzyjnie, również na szyi czy dekolcie. Jednak, aby efekt był widoczny, należy poddać się serii kilku takich zabiegów. W tym przypadku cena jest dosyć wysoka.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: