Zabiegi medycyny estetycznej – o czym warto pamiętać?

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają pozbyć się tych cech naszego wyglądu, które stanowią źródło kompleksów. Jednocześnie z ich pomocą możemy udoskonalić rysy twarzy i przywrócić skórze utraconą jędrność. O czym warto pamiętać, decydując się na zabiegi medycyny estetycznej?

Wybór lekarza, który wykona zabieg medycyny estetycznej

Na rynku jest wiele gabinetów, które oferują zabiegi medycyny estetycznej. Nie każdy z nich prowadzi profesjonalista. Tak naprawdę lekarzy, którzy naprawdę specjalizują się w medycynie estetycznej jest w Polsce ok. 200. Tymczasem klinik medycyny estetycznej znacznie więcej. Już nawet w mniejszych miejscowościach można sobie wstrzyknąć botoks, powiększyć usta czy wygładzić zmarszczki. Zabiegi medycyny estetycznej często wykonują osoby po krótkim szkoleniu, które nie mają nic wspólnego z medycyną. Zanim więc zdecydujesz się poprawić sobie to i owo, znajdź odpowiedniego lekarza, któremu możesz w pełni zaufać. Niech to naprawdę będzie lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. Za jego usługi przyjdzie ci zapłacić nieco więcej, ale przynajmniej zyskasz pewność, że cię nie oszpeci i nie sparaliżuje żadnych nerwów, ponieważ zna doskonale anatomię i fizjologię człowieka.

Skąd pochodzą wypełniacze i czy są bezpieczne?

Niestety, od pewnego czasu na rynku pojawiają się nieustannie nowe wypełniacze, których bezpieczeństwo stosowania jest mocno dyskusyjne. Niedawno media alarmowały, ponieważ zauważono, że wypełniacze, które trafiają na rynek Europy Środkowej są gorszej jakości od tych, które wędrują na Zachód. Dlatego korzystaj tylko z usług rekomendowanych klinik medycyny estetycznej, które korzystają z najwyższej jakości wypełniaczy obecnych na rynku od kilku lat.

Skutki uboczne zabiegu medycyny estetycznej

Porozmawiaj z lekarzem nt. skutków ubocznych, jakie niesie ze sobą dany zabieg medycyny estetycznej. Zastanów się, czy jesteś gotowa zaryzykować aż tyle, by pozbyć się defektu urody. Czy rzeczywiście jest on tak duży i zauważalny? Czy można go skorygować w mniej inwazyjny sposób? Czasem lepszy od botoksu jest laser frakcyjny, który pobudza syntezę włókien kolagenowych i w ten sposób nas odmładza.

Czy wyrzeczenia związane z zabiegiem są warte efektu?

Dowiedz się, z czego będziesz musiała zrezygnować przed i po zabiegu. Czy jesteś w stanie funkcjonować bez makijażu? Zrób rachunek zysków i strat. Ustal, czy rzeczywiście opłaca ci się korzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Czy ten zabieg rzeczywiście pomoże ci pozbyć się kompleksów?

Zabiegi medycyny estetycznej wykonujemy na ogół wówczas, gdy nie jesteśmy w pełni zadowolone ze swojego wyglądu. Przeszkadzają nam pierwsze zmarszczki etc. Jednak czasem problem jest głębszy i wynika z braku samoakceptacji. Wówczas niestety nawet 10 zabiegów medycyny estetycznej nie pomoże, ponieważ potrzebujemy wsparcia coacha, a nie lekarza specjalizującego się w poprawianiu urody. Jeśli zawsze byłaś zadowolona ze swojego wyglądu, ale chcesz ujędrnić skórę, to zabieg jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

PODZIEL SIĘ: