Dlaczego warto pić kolagen?

Dlaczego warto pić kolagen
Fotografia dostarczona przez partnera

Jeśli komuś zależy na tym, aby w naturalny sposób poprawić kondycję swojego zdrowia i wygląd, to powinien zainteresować się kolagenem. Organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania, spowalnia on procesy starzenia się komórek. Kolagen do picia zyskał na popularności ze względu na to, że przywraca skórze elastyczność, gładkość, jędrność. Można liczyć na spłycenie drobnych zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry, wzmocnienie paznokci i włosów. Lista korzyści płynących z przyjmowania kolagenu jest naprawdę długa. Oczywiście nie trzeba polegać wyłącznie na suplementach, bo kolagen znajduje się w wielu produktach odzwierzęcych i to w sporej ilości. Różnie jednak bywa z jego przyswajalnością.

Co warto wiedzieć o kolagenie do picia?

W sprzedaży znajduje się wiele preparatów z kolagenem, ale większość z nich ma znikomą ilość tego białka lub jest ono w słabo przyswajalnej formie. Za najskuteczniejszy uznaje się kolagen do picia. Jego duża wchłanialność i wygodny sposób podania sprawiają, że cieszy się sporą popularnością. Stanowi świetną alternatywę dla produktów pochodzenia zwierzęcego, które zawierają kolagen. Znajduje się on w szpiku i chrząstkach, czyli pokarmach bardzo rzadko spożywanych. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zmaga się niedoborem kolagenu, co niestety wiąże się z szeregiem negatywnych konsekwencji. Warto też mieć na uwadze to, że kolagen do picia występuje w wielu wersjach smakowych, dzięki czemu jego spożywanie nie sprawia żadnych problemów. W składzie znajdują się też dodatkowe substancje o działaniu prozdrowotnym i zwiększające przyswajalność tego cennego aminokwasu. Wystarczy regularnie spożywać peptydy kolagenowe, aby wygładzić zmarszczki, przywrócić skórze promienny wygląd. Można liczyć także na witaminy, sole mineralne i szereg innych składników aktywnych. Jako że większość organów składa się w dużej mierze z włókien kolagenowych, to zwiększenie jego podaży pozwoli na poprawienie ich kondycji, usprawnienie funkcjonowania.

Dlaczego warto suplementować kolagen? Jak wpływa on na organizm?

Kolagen składa się z wielu aminokwasów, a niektórych z nich organizm nie jest w stanie wyprodukować we własnym zakresie, przez co konieczne staje się dostarczenie go z zewnątrz, czyli z pokarmem. Wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność do syntezowania włókien kolagenowych, co niestety wpływa negatywnie na zdrowie i wygląd. Z kolei przyjmowanie suplementów z kolagenem działa przeciwstarzeniowo, umożliwia walkę z wolnymi rodnikami. Kolagen stoi na straży młodzieńczego wyglądu. Stanowi integralną część mięśni, rogówki, chrząstek, naczyń krwionośnych, układu pokarmowego itd. Odpowiednia podaż kolagenu przeciwdziała osłabieniu stawów, ułatwia poruszanie się. Znika również problem z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa i kości. Jeśli ktoś chce się uchronić przed trądzikiem, przebarwieniami, cellulitem i rozstępami, to powinien sięgnąć po kolagen. Wzmacnia on układ odpornościowy, zmniejsza podatność na infekcje. Warto wiedzieć, że niedobór kolagenu zwiększa ryzyko wystąpienia łupieżu, nadmiernego wypadania włosów, może prowadzić nawet do łysienia.

PODZIEL SIĘ: